Dlaczego symbole oznaczające wielkości nie powinny być pisane zwykłym krojem pisma?
To dość częsty problem w sprawozdaniach: które elementy
powinny być wyróżnione, a które nie? Generalnie każdy symbol,
który oznacza wielkość liczbową, wektor lub macierz powinien być
wyróżniony, co poprawia czytelność, jest szeroko przyjęte w
tekstach technicznych i w szczególności ułatwia zrozumienie takich
fraz jak "i i j" (pierwsze i to
symbol, a drugie to spójnik). Natomiast inne elementy równań
takie jak nawiasy, liczby zapisane cyframi, nazwy funkcji piszemy
krojem prostym.
W powyższym przykładzie wzór utworzony prawdopodobnie przy pomocy edytora równań lub wklejony jako obrazek jest sformatowany poprawnie. Natomiast w tekście wokół zaznaczono elementy (wystąpienia symboli x i n), które powinny być zapisane kursywą.
Więcej na temat stosowania kursywy i kroju prostego można znaleźć tutaj
PS: Użytkownicy systemu składu tekstu LaTeX (lub pokrewnego) praktycznie nie będą mieli takich problemów.
W powyższym przykładzie wzór utworzony prawdopodobnie przy pomocy edytora równań lub wklejony jako obrazek jest sformatowany poprawnie. Natomiast w tekście wokół zaznaczono elementy (wystąpienia symboli x i n), które powinny być zapisane kursywą.
Więcej na temat stosowania kursywy i kroju prostego można znaleźć tutaj
PS: Użytkownicy systemu składu tekstu LaTeX (lub pokrewnego) praktycznie nie będą mieli takich problemów.

Komentarze
Prześlij komentarz